İLSİSWEB - E - BAŞVURU İŞLEMLERİ 07/02/2016
Kariyer Basamaklarında Yükselmeye İlişkin Değerlendirme (KBYD) Giriş Ekranı BSV00013
Giriş Kodu
Giriş Kodunu Giriniz
T.C. Kimlik No
Kurumunuz
Başvuru Türü

AÇIKLAMALAR:

1. Başvuru ekranındaki tüm bilgiler doldurulup kaydedildikten sonra düzeltme yapılamayacağından bilgilerin kontrol edilip doğru olduğundan emin olunduktan sonra kaydedilmesi, " Rapor Yazdır" düğmesine basarak 2 adet rapor yazdırılması gerekmektedir. Eğitim kurumu müdürlüklerince elektronik onay işlemleri yapıldıktan sonra form raporlarından çıktı alınmayacaktır.

2.  Başvuru Giriş Ekranındaki Başvuru Türü seçeneklerinde yer alan uzman öğretmenlik sınavına girenler ifadelerinden; Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavında 60 ve üzeri puan alanlar anlaşılacaktır.

3. Başvuru Giriş Ekranındaki Başvuru Türü seçeneklerinde yer alan yüksek lisans (muafiyet dışı) ifadelerinden; Daha önce başvuru yapıp kontenjana giremeyen Alanının da veya eğitim bilimleri alanı tamamlanan tezli yüksek lisans öğrenimlerini 30 Eylül 2005 tarihine kadar tamamlayanlar anlaşılacaktır.

4.Özel öğretim kurumları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarından başvuru yapacaklar eğitim kurumu müdürlüklerinde imzalanan başvuru  formlarınızın çıktıları ve  belgelerinizle birlikte  imzalatarak, onaylatmak için seçtiğiniz ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.

5.Başvuru yapacaklar, görev yapmakta oldukları eğitim kurumu ilçe/il milli eğitim müdürlüklerinden bilgi alabileceklerdir. Bu konuda görevlendirilen kişilerin iletişim numaraları ve adresleri ilçe/il millî eğitim müdürlüklerinin web sayfalarında yayınlanacaktır.

 


Sisteme Girişte Sorun Yaşayanlar İçin

MEBBİS Sistemi, Internet Explorer 5.0 ve üzerindeki versiyonları için hazırlanmıştır. 
MEBBİS  uygulamalarını kullanmak için Internet Explorer 5.0 ve üzeri versiyon tarayıcılar ile bu tarayıcılar için "orta derece" güvenlik ayarı gerekmektedir. Yukarıdaki formu kullanamıyorsanız,tarayıcı versiyonunuzu ve ayarlarını kontrol ediniz.

Sisteme girişte sorun yaşayan Personellerin Internet Explorer ayarlarını aşağıda belirtildiği şekilde yapılması gerekmektedir. Ayar değişikliğinin yapılması için:

1) Menu ayarlarındaki "Araçlar" menüsünden "İnternet Seçeneklerini" seçiniz.
2) Karşınıza çıkan ekranın en üstünde bulunan "Güvenlik" tuşuna basınız.
3) "Varsayılan Düzey" butonu aktif ise bu butona basınız. Sol tarafta çıkan ayar çubuğu ile "Orta" seviyesini işaretleyiniz. "Tamam" tuşuna basınız.
4) "Varsayılan Düzey" butonu aktif değil ise sol tarafta çıkan ayar çubuğu ile "Orta" seviyesini işaretleyiniz. "Tamam" tuşuna basınız.
5) Menu ayarlarındaki "Araçlar" menüsünden "İnternet Seçeneklerini" seçiniz.
6) Karşınıza çıkan ekranın en üstünde bulunan "Gelişmiş" tuşuna basınız.
7) "Varsayılanları Yükle" tuşuna basınız. "Tamam" tuşuna basınız.

 

Tüm hakları Millî Eğitim Bakanlığına aittir.